Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

 

Dne 19.5.1930  se  sešla  přípravná  schůze  několika   nadšenců o kopanou  v hostinci          " U Kostků", která zamýšlela založit pevnou organizaci bývalého AFK Cítov a od toho dne se odvíjí plynulý prou trvání nynějšího oddílu kopané TJ SOKOL Cítov.Na této schůzi byl sestaven prozatimní výbor s počátečním kapitálem něco  přes 300,-Kčs.                                                        

První zápas byl proti SK Horní Beřkovice  s výsledkem 3:4 pro hosty.První historickou branku za Cítov vsítil Jar.Kaiser.

Kromě paměti několika málo starých členů víme, jak těžké byly první počátky s provizorním hřištěm v obecní pískovně.Po velmi namahavé úpravě se tam hrálo na nerovném terénu několik let.Bylo to hřiště vzdálené, kde nebylo kabin a tak se obě mužstva převlékala v obci v hostinci, odkud odcházela půl hodinu ke svým zápasům.V Cítově byl sehrán první zápas doma se SK Židovice v poměru branek 3:0 .

Ačkoli se zdálo, že Cítov bude mít příznivou půdu pro rozvoj sportu, bylo nutno překonat mnoho nesnází a nepochopení.

K získání finančních prostředků byly pořádána různé akce jako  taneční zábavy, poutě,cyklistické závody a různé sportovní soutěže. 

Na druhé členské schůzi bylo rozhodnuto zakoupit nové dresy, zelená trika se širokým bílým pruhem přes prsa a černé trenky.Tímto ústrojem byl položen základ pro klubovou barvu zelenou. A zelená barva a bílé pruhy zůstaly do dnes.                

 

Obrazek

Trocha historie

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář